سرخط خبرها
خانه / مقالات آموزشی / آنالیز و بهینه سازی سایت / برترین ابزارهای رایگان تحلیل سئو سایت

برترین ابزارهای رایگان تحلیل سئو سایت

 

برترین ابزارهای رایگان تحلیل سئو سایت | بازاریاب فروشگاه مجازی

در هر جنبه‌ای از زندگی، همیشه رقابت برای به دست آوردن درجه برتر وجود دارد و هر شخصی می‌خواهد به بهترین موقعیت در زندگی خود برسد. به طور مشابه، این اشتیاق برای رتبه برتر در نتایج جستجو وجود دارد، به طوریکه حداکثر بازدیدکنندگان به وبسایت از طریق کلمات کلیدی خاص جذب می‌شوند. بهینه‌سازی موتور جستجو (سئو) در فرایند به دست آوردن این جنبه کمک می‌کند.

ابزار سئو چیست؟

این روزها در بازار ابزارهای متعدد سئوی رایگان وجود دارد که به طور مداوم باعث بهبود رتبه‌بندی، ترافیک و اعتبار شرکت‌ها می‌شوند. چنانچه ابزار سئو مجموعه‌ای از ابزارها و نرم‌افزار است که شعار اصلی آن ایجاد بهینه‌سازی موتور جستجو به طور کارآمدتر و مؤثرتر است.

همه این ابزارهای سئو به نحوی قدرتمند هستند و مهمترین مورد آن است که ابزارهای ذکر شده در این مقاله رایگان می‌باشند. این ابزارهای جستجو ویژگی‌های مختلفی را ارائه می‌دهند از جمله بررسی کلمه‌کلیدی، بررسی بک‌لینک‌ها، رتبه صفحه و غیره که در ادامه به ویژگی‌های برخی از ابزارهای رایگان تحلیل سئو سایت اشاره می‌کنیم.

۱- گوگل آنالیتیکز (Google Analytics)

 

ابزار گوگل آنالیتیکز با زندگی بازارهای آنلاین ادغام شده است؛ چنانچه به دلیل قابلیت‌های متعدد جهت ارائه اطلاعات وبسایت میان مدیران سایت‌ها محبوب شده است. شاید هیچ منبع داده‌ دیگری وجود ندارد که مانند گوگل آنالیتکز سازگار باشد که بتواند اطلاعاتی با کیفیت بالا و جزئی ارائه دهد.

با استفاده از آن می‌توانیم همه داده‌های عملی و اساسی را در مورد بازدیدکنندگان سایت، تعداد، ترافیک و غیره از این منبع داده به دست آوریم. بنابراین این ابزار را می‌توان برای آمارگیری و بهینه‌سازی وبسایت به کار برد.

برترین ابزارهای رایگان تحلیل سئو سایت | بازاریاب فروشگاه مجازی

۲- گوگل وبمستر تولز

برترین ابزارهای رایگان تحلیل سئو سایت | بازاریاب فروشگاه مجازی

 

این ابزار وبمستر ایده‌آل برای آنالیز وبسایت، هشدارها و گزارش‌های خطاست. تمرکز اصلی این ابزار مرتبط کردن با جستجو و بهینه‌سازی است. همچنین پیگیری لینک‌های ورودی و خروجی سایت بر روی سئوی وبسایت تأثیر زیادی می‌گذارد که می‌توان با استفاده از گوگل وبمستر تولز به راحتی آن را بررسی کرد.

برترین ابزارهای رایگان تحلیل سئو سایت | بازاریاب فروشگاه مجازی

درباره ی حسین میرشاهی

نرم افزار خوانده و کارشناس ارشد مدیریت کسب و کار است.به دنیای تکنولوژی علاقه‌زیادی دارد. عکاسی، فیلم و کتاب بیش‌تر اوقات فراغت‌اش را پر می‌کنند. از سال 1392 در مطبوعات و رسانه‌های مختلف فعالیت کرده است. او عقیده دارد در هرکجا که بیشترین سطح از تکنولوژی موج می‌زند همیشه راه‌هایی برای ابتکارهای نو وجود دارد. به هنر مدرن علاقه دارد و آن را دریچه‌ای برای شناخت ذهن و فکر انسان می‌بیند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *